20 липня 2023 р.

7 млн тонн біомаси здатні замінити 3 млрд кубометрів природнього газу

Енергетичну складову витрат на сушіння можна суттєво знизити завдяки збиранню додаткової біомаси.

Наразі на ринку біомаси спостерігається певний дефіцит сировини, про що свідчать ціни на неї. У сезон сушіння вартість біомаси збільшується приблизно втричі, тобто якщо було 2 тис./т, то стало 6 тис./т. Це свідчить про те, що на ринку зростає попит на неї, тому вартість сушіння агропродукції лишатиметься високою. Але є частина біомаси, яка майже не використовується. «Наприклад, якщо зібрати 20% від стебел кукурудзи, соняшника та ріпаку, можна зібрати приблизно 7 млн тонн спроможної до спалювання біомаси в масштабах усієї України. Це було б хорошим рішенням, але технологія збирання решток від указаних культур є нетрадиційною в Україні, і лише деякі інноваційні підприємства почали відпрацьовувати її», – уточнюється у статті. 

Інший спосіб привести додаткову біомасу з поля — збільшити частку сміттєвої домішки. Збільшення витрат на логістику буде незначним, але відчутно зросте навантаження на очисні системи елеваторів.

Це вплине на загальну продуктивність приймання зерна, але, з іншого боку, дасть можливість заготовляти біомасу для своїх потреб. 

«Використовуючи два напрями збирання агровідходів, указані вище 7 млн тонн біомаси здатні замінити 3 млрд кубометрів газу. Таким чином, можна суттєво знизити енергетичну складову витрат на сушіння», – підсумовують фахівці компанії teff group . 

Нагадаємо, спалювання агровідходів для створення теплової енергії — це не лише економія бюджету підприємства, а й урок до свідомої взаємодії з нашою планетою.

Про це йдеться у статті The Ukrainian Farmer.